فهرست

اخبار شهرستان‌ها

نهاد کتابخانه ها
به کوشش کتابخانه عمومی شهید مرادی مطلق؛

جلسه نقد و بررسی کتاب معلم اثربخش برگزار شد

جلسه نقد و بررسی کتاب معلم اثربخش نوشته مهری باجوروند در کتابخانه عمومی شهید مرادی مطلق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومی استان خوزستان، فریبا لطفی بافنده رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اندیمشک از برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب "معلم اثربخش" نوشته مهری باجوروند در کتابخانه عمومی شهید مرادی مطلق خبر داد.
 در این جلسه مهری باجوروند مولف کتاب ضمن توضیح اجمالی محتوای کتاب افزود: این کتاب در سال 1399-1400 در پنج فصل تالیف شده است.
وی افزود: فصول این کتاب شامل دانش معلم، حوزه های جدید دانش معلم، مهارت های ارتباطی، خودکارآمدی مدیریت کلاس و شایستگی تدریس است و هدف از تالیف این کتاب پی بردن به دانش معلم و برقراری ارتباط موثر بین معلم و دانش آموزان و بالا بردن کیفیت کار معلمان است.

در ادامه جلسه سمانه بیرانوند منتقد کتاب نیز به نقد کتاب پرداخت و گفت: نام انتخابی کتاب (معلم اثربخش) با محتوای کتاب همخوانی دارد. هدف در مقدمه و پیشگفتار رعایت شده است. اثر از نظر دستوری و املایی بدون نقص می باشد. سبک قلم رسمی و مناسب حیطه تعلیم و تربیت می باشد.
 در ادامه نیز به نقدهایی دیگر ذکر شد  از جمله، منابع ذکر شده در کتاب نسبت به حجم کتاب زیاد می باشد. متن کتاب در صفحه 83 به پایان می رسد و از این صفحه تا صفحه 103 به منابع زیادی ارجاع داده شده است. پاورقی های مناسب در کتاب رعایت نشده است. در کتاب با کلمات جدیدی آشنا می شویم که نیاز به توضیح در پاورقی داشتند و این امر رعایت نشده بود.
در انتهای جلسه ندا بیرانوند مسئول کتابخانه عمومی شهید مرادی مطلق از حضور نویسنده کتاب، نقد کننده کتاب و سایر حضار تشکر و قدردانی کرد.