فهرست

گزارش

معاون فرماندار ماهشهر:

فرهنگ کتابخوانی در جامعه کمرنگ شده است

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری و سایر اعضای انجمن در سال جلسات فرمانداری ماهشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری و سایر اعضای انجمن در سال جلسات فرمانداری ماهشهر برگزار شد.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ماهشهر در این جلسه گفت: یکی از کارهای فرهنگی مؤثر در جامعه، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است ولی متأسفانه این فرهنگ در جامعه بسیار کمرنگ شده است و باید علت دوری مردم از کتاب بررسی و راهکارهایی اساسی برای رفع آن اندیشیده شود.
وی افزود: تمامی ارگان ها، ادارات  و شهرداری ها باید همه تلاش خود را در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به کار ببندند و در این امر همگی تلاش مستمر داشته باشیم و معین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان باشیم .با کمک به کتابخانه ها، نه فقط به اعتلای فرهنگ کمک می کنیم بلکه گامی موثر در راستای تربیت نسل پیش رو خواهیم برداشت.در خاتمه جلسه نیز مقرر شد جلساتی با شرکت عملیات غیرصنعتی،سپاه ناحیه مقاومت بسیج، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و امور فرهنگی شهرداری در جهت همکاری با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در روزهای آتی برگزار شود.
در ادامه فاطمه اشرفی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی ماهشهر باارائه گزارشی از وضعیت کتاب و کتابخوانی در شهرستان، بیان کرد: در شرایط متاثر از وضعیت کرونا به دلیل تعطیلی خدمات حضوری در کتابخانه ها؛ عمده فعالیت ما در فضای مجازی انجام میشود.
وی افزود: کتابداران ماهشهر با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع در فضای مجازی،راه اندازی میز مرجع مجازی، برگزاری مسابقات کتابخوانی و نقاشی و همچنین شرکت در نشست ها و محفل های شعر مجازی نقش مؤثر و چشمگیری در این عرصه داشتند.
اشرفی یادآور شد: در سال گذشته تلاش شد تا مشکلات زیرساختی کتابخانه های عمومی شهرستان برطرف شود که پیشرفت نسبتا خوبی در این زمینه داشتیم و در سال جاری نیز بقیه موارد در دست اجرا خواهند بود.
 
عكس های مرتبط :