فهرست

يادداشت و پيام

به مناسبت میلاد امام زمان(عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان پیامی منتشر کرد

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان در پیامی میلاد امام زمان (عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان را تبریک گفت.

امنیت یکی از ابتدایی ترین نیازهای انسان است که وقتی تأمین شده باشد، بستر برای دیگر حرکت های انسانی و کاشت بذرهای مستعد وجودی و رویش های درونی و تحول های عالی اجتماعی مهیا می شود.
دور نیست که امنیت را به مانند هوایی بدانیم که وقتی هست، ضرورتش فهمیده نمی شود اما وقتی لحظه ای نباشد، حیاتی بودنش، فریاد می شود.
آری؛ امنیت مایه حیات آدمی است که در ایران ما، بنیان های اصلی حفظ و گسترش آن به دست کسانی است که به گمنامی، نامی و نام¬آور شده اند. همانان که چون مفهوم امنیت، هستند اما شناخته نمی شوند.
مجموعه کتابخانه های عمومی که در مسیر ترویج فرهنگ کتابخوانی حرکت می کند، در تلاش است تا با نشر آگاهی، انسان هایی را پرورش دهد که هم در خود امنیت دارند و هم برای دیگران امین اند؛ از این رهگذر، خود را وام دار سربازانی می بیند که امنیت بیرونی را برای ایجاد امنیت درونی فراهم می آورند که اگر آن مجاهدت های خاموش نباشد، این تلاش های روشن، به سرانجام نمی رسد.
براین اساس، به نمایندگی از جامعه کتابداران و فعالین حوزه ترویج کتابخوانی استان خوزستان، حضور ناپیدای حافظان امنیت دیارمان، سربازان گمنام امام زمان(عج) را ارج می نهم و مقامشان را در روزهای منتسب به آخرین حجت حق، مهدی موعود (عج) گرامی می دارم.