فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با فصل پاییز و فصل مناسب درختکاری؛

برگزاری برنامه نهال کاری و ترویج فرهنگ غرس درختان بومی

همزمان با فصل پاییز و فصل مناسب درختکاری، برنامه نهال کاری جهت ترویج فرهنگ غرس درختان بومی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول، انجمن سفیران بانک زمین، و اداره پارک ملی دز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان، رضا جوروند رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دزفول از مشارکت در اجرای «طرح درخت کاری» در کتابخانه بوعلی سینا شهرستان دزفول خبر داد. همزمان با پاییز و فصل مناسب درختکاری در خوزستان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول، و مسئولین شهری شهر میانرود به همراه کتابداران کتابخانه بوعلی سینا میانرود با کاشت چندین اصله نهال درخت بومی منطقه در کتابخانه عمومی بوعلی سینا میانرود این روز را در کنار اعضای این کتابخانه گرامی داشتند.
جوروند گفت: کاشت درخت علاوه بر زیبایی و طراوت به محیط باعث می شود هوای سالمی برای زیست در منطقه صورت پذیرد. وی ادامه داد کتابداران کتابخانه عمومی بوعلی سینا میانرود و مسئولین این شهر با شرکت در این پویش و فرهنگ سازی کاشت درخت این مساله را یادآور می شوند که ما نسبت به آیندگان و مردمان شهر و دیارمان مسئول هستیم.
مسئول کتابخانه بوعلی سینا و عضو شورای شهر میانرود ، آقای سید مهدی احمدی ضمن تشکر از تمام مسئولین حاضر در این برنامه، کتابخانه ها را نهادی فرهنگی و اجتماعی که در جهت فرهنگ سازی رسالتی خطیر بر عهده دارد و درختکاری را نشانه انس انسان با طبیعت و فرصتی برای تامل در زیبایی های نظام آفرینش دانست و با کاشت درخت، این نماد زیبا و با شکوه طبیعت قدمی برای حفظ محیط زیست برداشته و آن را احیا کنیم.
نسخه قابل چاپ