فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مسجدسلیمان با محوریت بیست و نهمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، در سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مسجدسلیمان ابتدا آناهیتا باقری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مسجدسلیمان، ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار، و اهمیت مطالعه با سخن از رهبر درباره اهمیت مطالعه بیان کرد: برای یک ملت، خسارتی بزرگ است که افراد آن،با کتاب سر و کاری نداشته باشد.
وی بیان کر:، اهمیت کتاب و کتابخوانی بر هیچ کس پوشیده نیست، همان طور که اطلاع دارید یکی از مهارتهای اساسی دنیای امروز خواندن است و مطالعه هم برای داشتن ارتباط مفید با جامعه امروزی ضروری است.
باقری در ادامه جلسه
 به تشریح مصوبات گذشته و پیگیریهای انجام شده پرداخت.
در این جلسه مصوب شد:
  1. جلسه ای با حضور ادارات ارشاد و آموزش و پرورش و اداره کتابخانه های عمومی جهت تعیین مکان موقت برای کتابخانه عمومی ارشاد در هفته آینده برگزار و نتیجه آن به فرمانداری اعلام شود.
2-مصوب گردید اداره کتابخانه های عمومی برای وصول مطالبات نیم درصد(معوقه و جاری) از مسیر قانونی اقدام و برابر قانون پیگیری و درخواست اعمال تبصره ماده 6 را از طریق اداره کل تنظیم و رونوشت آن را به فرمانداری ارسال نماید.
گفتنی است برگزاری نمایشگاه کتاب، معرفی کتاب، عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی، برگزاری نشست کتابخوان، جلسات مشاوره، کارگاه آموزشی، تجلیل از اعضای برتر کتابخانه، نشست کتابخوان با معرفی منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از مهم ترین برنامه های کتابخانه های عمومی شهرستان مسجدسلیمان در هفته کتاب است.
 
نسخه قابل چاپ