فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی؛

نواختن زنگ کتاب در فضای برنامه شاد

برنامه زنگ کتاب در مدرسه متوسطه دخترانه قدس بصورت مجازی در فضای برنامه شاد آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، تهمینه پورمقدم از اجرای برنامه زنگ کتاب در مدرسه متوسطه دخترانه قدس بصورت مجازی در فضای برنامه شاد آموزش و پرورش خبر داد.
پورمقدم ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی گفت:آنقدر کتاب در نزد خداوند حکیم باارزش است که معجزه آخرین پیامبر خود را کتاب قرار داده است. هر اجتماع و ملتی با خوانش کتاب و تدبّر در آن می‌تواند به پیشرفت چشمگیری در تمام حوزه‌ها نائل آید. دانش‌آموزان به ویژه نسل جوان باید با کتاب آشتی کنند و با حضور فعال در کتابخانه‌های عمومی از گنجینه غنی کتاب برای رشد و تعالی خود استفاده کنند.
سپس، در این سخنرانی دررابطه با یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به دانش آموزان اطلاع رسانی کامل شد و از آنان دعوت بعمل آمد که در این جشنواره شرکت کنند و همچنین کتاب "برای ضامن آهو" نوشته غلامرضا حیدری اهری که در رده سنی نوجوان است توسط مسئول کتابخانه معرفی شد .
در ادامه نشست کتابخوان دانش آموزی با حضور تعدادی از دانش آموزان در مدرسه برگزار شد. در این نشست کتابهای آب نبات هل دار نوشته مهرداد صدقی توسط سحر احمدی، صوفی و چراغ جادو نوشته ابراهیم حسن بیگی توسط نگین افرازه، سلام بر ابراهیم نوشته گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی توسط فاطمه مرادی، دختر شینا نوشته هناز ضرابی زاده توسط وهاب مقدم، ادواردو نوشته بهزاد دانشگر توسط مبینا مرادی معرفی شدند.
شایان ذکر است دانش آموزان با کمک مسئول کتابخانه، اقدام به تهیه  2روزنامه دیواری با محوریت کتا ب و کتابخوانی کردند.
در پایان از دانش آموزان و معلمان درخواست شد که با استقبال از عضویت در کتابخانه به شان کتاب، کتابخانه و کتابخوانی احترام گذاشته شود.
 
نسخه قابل چاپ