فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی؛

نشست کتابخوان تحکیم روابط همسران در دوران شیوع بیماری کرونا برگزارشد

به مناسبت هفته کتاب ,نشست کتابخوان با حضور سالمندان و اعضای بنیاد فرزانگان اکرام جاوید در کتابخانه عمومی فجر شوش برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي خوزستان، به مناسبت هفته کتاب، نشست کتابخوان با حضور سالمندان و اعضای بنیاد فرزانگان اکرام جاوید و جمعی از کارکنان شبکه بهداشت و درمان در کتابخانه عمومی فجر شوش برگزارشد.

زینب جادران،مسئول کتابخانه عمومی فجر شوش اظهار کرد: سالمندان گروهی از جامعه‌اند که کم‌توجهی خانواده به آنها ممکن است آنها را به احساسات ناخوشایندی مانند حس تنهایی یا مفید نبودن دچار کند. یکی از گام هایی که می‌توان برای برقراری ارتباط موثر با سالمندان برداشت، کتابخوانی است.
مطالعه سالمندان می‌تواند به شیوه‌های مختلفی صورت گیرد که یکی از بهترین آن‌ها عضویت سالمندان در کتابخانه‌هاست. عضویت در کتابخانه می‌تواند اوقات تنهایی کسالت‌آور سالمند را لذت‌بخش و ذهن او را پویا کند.

وی افزود: این نشست که با حضور سرپرست اداره کتابخانه های شوش ؛ امین اسلامی اصل, رییس اداره بهزیستی, مدیرعامل بنیاد فرزانگان و جمعی ازکارکنان شبکه بهداشت برگزارگردید , با قرائت قرآن آغازشد. دراین راستا سرپرست اداره کتابخانه های شوش در خصوص اهمیت ترویج مطالعه و ترغیب سالمندان به کتابخوانی راهکارهایی را ارائه کردند .
دراین نشست کتاب تحکیم روابط همسران در دوران شیوع بیماری کرونا تهیه و تدوین دفتر سلامت جمعیت خانواده و مدارس توسط کارشناس بهداشت معرفی گردید که نکات قابل توجهی برای بهبود روابط زناشویی و جنسی ارائه می نماید و همچنین با توجه به شرایط ماندن درخانه و احتمال بروز رفتارهای منفی,موارد منفی رابرطرف نموده و موارد مثبت را تقویت می نماید.
نسخه قابل چاپ