فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی؛

امام جمعه اندیمشک: فرصت بیشتری برای کتاب و کتابخوانی فراهم کنیم.

امام جمعه شهرستان اندیمشک در هفته کتاب و کتابخوانی با کتابداران دیدار و از کتابخانه های عمومی شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان، همزمان با آغاز بیست و نهمین هفته کتاب و کتابخوانی امام جمعه شهرستان اندیمشک جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین سید کمال موسوی از بخش اداری و کتابخانه های عمومی این شهرستان بازدید و با پرسنل کتابخانه ها دیدار کردند.
امام جمعه اندیمشک در این دیدار، ضمن تبریک هفته کتاب گفت: از مردم فرهیخته شهرمان می خواهم کتاب های مازاد خود را به کتابخانه های عمومی شهر اهدا کنند.
امام جمعه اندیمشک گفت: طبق برخی گزارش ها، همزمان با نقل حدیث "سلسله الذهب" توسط امام رضا (ع) در نیشابور بیش از بیست هزار نفر آن را مکتوب کردند که این نشان از سواد مردم ایران در آن زمان دارد، ولی پس از هزار و دویست سال وقتی امام راحل به ایران می آید نهضت سوادآموزی را راه اندازی می کند که این به نوعی یک درد است که البته نشان از کم کاری دولت پهلوی نسبت به علم آموزی مردم است.
بی اعتنایی به کتابخانه ها، بی اعتنایی به علم است و نداستن قدر علم یک فاجعه است.
حجت الاسلام موسوی افزود: متاسفانه بی توجهی نسبت به کتاب و کتابخوانی مشهود است و باید فرصت بیشتری برای کتاب و کتابخوانی فراهم کنیم.
حجت الاسلام موسوی افزود: کتاب میراث ماندگار گذشتگان ماست و کسانی بودند که شب و روز جوانی خود را برای آن گذاشتند اما امروز ما میراث داری نمی کنیم.
وی با اشاره به اینکه هر مسیری سختی و مشکلات خاص خودش را دارد، افزود: اگر کتاب و کتابخوانی به یک ارزش تبدیل شود و مسئولین به آن توجه کنند قطعا این موضوع رونق پیدا می کند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اندیمشک با اشاره به مشکلات مالی کتابخانه های عمومی گفت متاسفانه برخی از اعتباراتی که باید برای کتابخانه های عمومی تخصیص پیدا کند تامین نمی شود.
وی در بخش دیگری گفت: جهت ترویج فرهنگ مطالعه و تشویق عموم به کتابخانه ها زیباسازی محیط از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشیم.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اندیمشک گفت: بروز رسانی منابع کتابخانه ها، پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه ها جهت برگزاری برنامه های فرهنگی از جمله مواردی است که نیازمند توجه هستیم.
فریبا لطفی بافنده گفت: بیست و نهمین دوره هفته کتاب ، 24 آبان تا 1 آذر با شعار امسال" جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم" انتخاب شده است تا کتاب به نوعی جاهای خالی را پر کند.
وی در پایان از عموم دعوت کرد تا در جشنواره رضوی و تنوع مسابقات در سنین کودک و نوجوان و بزرگسالان در سایت www.samakpl.ir شرکت کنند.
عضویت رایگان درهفته کتاب بصورت حضوری و غیرحضوری با ارسال عدد1 به شماره 50002992 خواهد بود.
نسخه قابل چاپ