فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی؛

حضور کودکان کار در کتابخانه عمومی شهدای اندیمشک

بمناسبت بیست و نهمین بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی کودکان کار به همراه مادران و جمعی ازمسئولین بهزیستی اندیمشک در کتابخانه عمومی شهدای اندیمشک حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان،مسئول کتابخانه عمومی شهدای اندیمشک از حضور کودکان کار در کتابخانه عمومی شهدای اندیمشک بمناسبت بیست ونهمین بزرگداشت هفته کتاب خبر داد.
مریم فاطمیان با اعلام این خبر گفت: کتابخانه عمومی شهدای اندیمشک تاکنون تعاملات خوبی با هدف اشاعه فرهنگ مطالعه با بهزیستی شهرستان داشته است. وی افزود برنامه هایی نظیر قصه گویی، مسابقات نقاشی و نشریه دیواری، جمع خوانی کتاب با محوریت جشنواره رضوی، اهدای کتاب و نشریه، بازدید از کتابخانه عمومی، عضویت رایگان و...... از جمله فعالیت های فرهنگی ست که این کتابخانه با مددجویان بهزیستی اندیمشک برگزار نموده است.
فریبا لطفی بافنده رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اندیمشک گفت: کودکان کار از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و از آنجایی که کتابخانه مکانی فرهنگی است از این باب با حضور این کودکان در چنین محیطی می توان از ظهور و بروز برخی از آسیب‌های فرهنگی در خصوص این کودکان جلوگیری کرد.
کودکان کار با حضور در کتابخانه عمومی شهدای اندیمشک، با بخش های مختلف کتابخانه آشنا شدند و لیلا عیدی کتابدار کتابخانه، در بخش کودک کتابخانه برای این کودکان از کتاب ده قصه از امام رضا(ع) از منابع یازدهمین جشنواره رضوی به قصه گویی پرداخت و کتاب زندگی امام رضا(ع) اثر سیدمحمد مهاجرانی را برای آنان معرفی نمود.
سپس با توجه قصه های که  برای آنها گفته شده بود به نقاشی پرداختند.
مادران این کودکان و جمعی از مسئولین بهزیستی نیز در این برنامه حضور داشتند و با خدمات کتابخانه آشنا شدند.
در پایان این مراسم، کودکان کار به همراه مادران به عضویت رایگان کتابخانه درآمدند واز طرف کتابخانه عمومی شهدای اندیمشک به آنها کتاب و نشریه اهدا شد.
نسخه قابل چاپ