فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی؛

زنگ مطلعه در مدرسه فرهنگیان شهرستان رامشیر به صدا در آمد

در راستای گسترش فرهنگ مطالعه مفید و به مناسبت گرامیداشت هغته کتاب زنگ مطلعه در مدرسه فرهنگیان شهرستان رامشیر به صدا در آمد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان خوزستان، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، آئین نواختن زنگ مطالعه وکتابخوانی باحضور سالم عبادی فرماندارشهرستان رامشیر و مسئولین ادارات درمدرسه فرهنگیان برگزارگردید. در این مراسم حیدر حیدری با عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و تقدیر از حمایت های بی دریغ مسئولین شهرستان، گفت: کتاب مهم ترین و سودمند ترین کشف بشر در حوزه ثبت و انتقال دانش های گوناگون بشری است که راه درست زیستن را به ما می آموزد و اجرای طرح زنگ مطالعه در مدارس روشی مناسب برای جلب همکاری مدارس و دانش‌آموزان در گسترش مطالعه مفید می باشد. در ادامه عبادی فرماندار رامشیر با اشاره به جایگاه کتاب در رشد و تعالی جامعه، توضیح داد: دانشمندان بزرگ دنیا و علمای عالی قدر اسلام در پرتو کتاب به مقام علمی والا و بالایی رسیده اند. وی در پایان با دعوت از دانش آموزان و معلمین به مطالعه، اظهار کرد: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای آشنایی دانش آموزان با رویکردهای نوین و روش های تازه زندگی است. بنابراین از مجموعه تعلیم و تربیت برای اعتلای فرهنگ کتاب خوانی و ارتقای سرانه مطالعه دعوت می کنم. در پایان برنامه، زنگ مطالعه توسط فرماندار به صدا در آمد.
گفتنی است در حاشیه آئین نواختن زنگ مطالعه 100 جلد کتاب از طرف اداره کتابخانه ها به مدرسه فرهنگیان در حوزه نوجوان و بزرگسال، در زمینه های مختلف دینی، داستانی، تاریخ و ...  و با هدف تقویت کتابخانه های مدارس و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان  اهدا شد.
 
نسخه قابل چاپ