فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی؛

کارگاه آموزشی در شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد

کارگاه آموزشی به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان کارگاه آموزشی " شیوه های بالا بردن سطح مطالعه مفید " در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد.
حمزه نظرپور، مدرس و پژوهشگر پسا دکتری دانشگاه مازندران و عضو انجمن ارتقای کتابخانه های عمومی ایران در این کارگاه با بیان این نکته که "مطالعه یک مهارت است"، گفت برای موفقیت در درس و تحصیل به آموختن مهارت های مطالعاتی نیاز داریم. دانشجویان نخست بایستی این مهارت را یاد بگیرند، آنها را تمرین کنند و مهارتهای مطالعاتی خود را ارتقا دهند تا موفق شوند و از بکارگیری عادات و روش های مطالعاتی بدون پشتوانه کارشناسی پرهیز کنند.
وی در ادامه افزود: عادت های خوب مطالعاتی، شامل مهارت های گوناگون مانند مدیریت زمان، نظم و انضباط خودآگاهانه، تمرکز، به حافظه سپردن، سازمان دهی، تلاش و نیز میل به موفقیت می شود.
ایشان همچنین ضمن بیان  این نکته چگونه می توان عادات مطالعاتی را ارتقا و بهبود داد، به شش روش موثر خواندن اجمالی، پرسش، دقیق خوانی، فیش برداری، تفکر عمیق، بازنگری، بازگو کردن و مرور کردن به عنوان شیوه مناسب و موثر برای مطالعه اشاره کرد و هر یک از این مراحل را توضیح و تبیین نمود.
نسخه قابل چاپ