فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور فرماندار و سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛

مدیرکتابخانه‌های عمومی شهرستان شوش تکریم و سرپرست جدید معارفه شد

با حضور فرماندار و سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان، عباس رضایی، مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان شوش تودیع و امین اسلامی‌اصل به عنوان سرپرست این اداره معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان مراسم تودیع و معارفه مدیر کتابخانه‌های عمومی شهرستان شوش امروز (چهارشنبه ۸ دی ماه) با حضور سرپرست اداره کل و فرماندار این شهرستان برگزار شد.
عباس حسین زاده در این مراسم که در فرمانداری شهرستان شوش برگزار شد، اظهار کرد: نهاد كتابخانه های عمومی یک نهاد صددرصد فرهنگی است که ۱۷ سال سابقه فعالیت دارد و با جدا شدن از بدنه وزارت فرهنگ و ارشاد هویت جداگانه ای گرفت.
وی با بیان اینکه انجمن کتابخانه های عمومی در استان به ریاست استاندار و در شهرستان‌ها به ریاست فرماندار مدیریت می‌شود، افزود: رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان به عنوان مسئول دبیرخانه انجمن در هر شهرستان معرفی می‌شود.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: در شهرستان شوش پیش از انفکاک شهرستان کرخه ۱۱ کتابخانه فعال داشتیم که با جدا شدن شهرستان کرخه ۸ کتابخانه هم اکنون در این شهرستان فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: شهرستان شوش به لحاظ تعداد برنامه‌ها و سایر ابعاد فرهنگی مانند برگزاری جلسات انجمن جزو شهرستان‌های برتر ما است و در سال گذشته فرماندار و انجمن این شهرستان حائز رتبه برتر در استان شدند.
وی گفت: خوشبختانه در این شهرستان نیروهای کتابخانه توجه ويژه‌ای به بخش‌کودک و نوجوان دارند و با برنامه‌های متنوع فعالیت شایسته ای در این بخش دارند که جای تقدیر دارد.
حسین زاده بیان کرد: بدنه نهاد کتابخانه ها در استان ۴۸۷ نفر هستند که مجموعه ای جوان اند و با ورود آقای رضایی به بخش دیگری از فرهنگ، آقای اسلامی اصل از دیگر نیروهای جوان، خوش فکر و با انگیزه شهرستان، به سرپرسی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شوش منصوب کردیم.

همچنین در این نشست عدنان غزی، فرماندار شهرستان شوش اظهار کرد: از زحمات آقای رضایی تشکر می‌کنیم و امیدواریم آقای اسلامی اصل مسیر آقای رضایی را طی کنند و این روحیه جوانگرایی را در کتابخانه ها بیشتر اعمال کنند.
وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در افزایش گرایش به کتاب و کتابخوانی، گفت: امروزه در دنیا، ترقی و پیشرفت را با کتاب و کتابخوانی می‌سنجند و تاکید دین مبین اسلام و مقام معظم رهبری بر کتاب و کتابخوانی است، لذا در این حوزه انتظار داریم به نحو احسن عمل شود.
غزی با تاکید بر اینکه در همه زمینه‌ها می‌طلبیم که رویه کتاب و کتابخوانی در بین جوانان ترویج شود، افزود: هویت دینی و فکری مردم ما مدنظر مدیران بخش کتاب و کتابخوانی باشد؛ برنامه‌ها را با برنامه‌ریزی اجرا کنند و ما حمایت خواهیم کرد.

در این مراسم از زحمات آقای عباس رضایی تقدیر و امین اسلامی اصل به عنوان سرپرست اداره کتابخانه های شهرستان شوش معرفی شد.
اسلامی اصل مدیریت کتابخانه‌های عمومی شهرستان امیدیه و مسئولیت کتابخانه شهر حر را در کارنامه خود دارد.
نسخه قابل چاپ