فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهید تازه شناسایی شده؛

مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید والامقام محمدحسن درویش پسند برگزار شد

مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید والامقام محمدحسن درویش پسند با هدف گرامیداشت یاد و خاطره این شهید تازه شناسایی شده برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی بهبهان، همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا (س) به صورت همزمان در دانشگاه آزاد شهرستان زابل و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهبهان مراسم یادبود و تجلیل از شهید بزرگوار محمدحسن درویش پسند، شهیدی که پس از ۳۸ سال گمنامی هویت وی شناسایی شده برگزار شد.

این مراسم در بهبهان با حضور مسئولین و خانواده محترم شهید و در شهر زابل با حضور مسئولین و مردم شهید پرور شهر زابل بر مزار مطهر آن شهید در دانشگاه آزاد زابل برگزار گردید.

طی این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا علی طواف مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه خاتم انبیا بهبهان و حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مجتبی عزیزی امام جمعه محترم و دکتر حبیب اله جوان رئیس محترم دانشگاه آزاد واحد بین الملل شهرستان زابل به ایراد سخنرانی در باب اهمیت شهادت و ارزش های دفاع مقدس پرداختند.

همچنین طی برنامه قاسم درویش پسند برادر بزرگوار شهید به خاطره گویی و وصف سجایای اخلاقی آن گلگون کفن و يدالله پازند از یادگاران محترم هشت سال دفاع مقدس و همرزم شهید با حضور بر سر مزار شهید در گلزار شهدای بهبهان به وصف عملیات خیبر و نحوه نائل شدن محمدحسن به فیض شهادت و غریبانه جاماندن پیکر پاک و مطهرش در منطقه عملیاتی پرداختند.

لازم به ذکر است در انتهای برنامه ضمن روضه خوانی و مداحی بر سر مزار مطهر شهید در شهر زابل از خانواده محترم و بزرگوار ایشان در بهبهان تجلیل به عمل آمد.

شهید محمدحسن درویش پسند در سال ۱۳۶۲ و در عملیات خیبر به فیض شهادت نائل شده و پیکر مطهرش در سال ۱۳۹۵ در عملیات تفحص کشف شد که در مراسمی در دانشگاه زابل به خاک سپرده شد. هویت این شهید به تازگی و پس از آزمایش های DNA شناسایی شده و به خانواده شهید اعلام شد.

نسخه قابل چاپ