فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س)؛

آیین سوگواری و روضه شهادت حضرت زهرا (س) در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اندیمشک برگزار شد

آیین سوگواری و روضه شهادت حضرت زهرا (س) در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اندیمشک و با همکاری کتابخانه های عمومی شهدای شهرآزادی و شهدای اندیمشک برگزار شد.

به گزارش روایط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان،آیین سوگواری و روضه شهادت حضرت زهرا (س) در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اندیمشک و با همکاری کتابخانه های عمومی شهدای شهرآزادی و شهدای اندیمشک برگزار شد.
این مراسم با حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اندیمشک ،جمعی از پرسنل کتابخانه های عمومی شهرستان، اعضای کتابخانه های عمومی و سایر دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت برگزار گردید.
در این آیین روضه و سوگواری که همراه با بزرگداشت دهه بصیرت و گرامی‌داشت دومین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین یوسفی به سخنرانی، مداحی و روضه‌خوانی پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین یوسفی با اشاره به جایگاه والای حضرت زهرا (س) افزود: پیامبر(ص) خود در سخنانش، فاطمه(س) را از وجود خود می داند و بارها در جمع مؤمنین می فرماید: فاطمه (س) پاره ی تن من است. وجود فاطمه (س) از وجود رسول خدا (ص) جدا نیست و سیره ی او جلوه ی دیگری از سیره ی پیامبر است.
وی همچنین به قرائت و تشریح حدیث کساء و آیه تطهیر پرداخت و در ادامه سخنان خود را با خواندن روضه ای برای بانوی دوعالم به اتمام رساند.
رئیس اداره کتابخانه ها ضمن تسلیت بمناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: عزاداری بر مصائب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام نقش بسیار مهمی در حیات دینی ما ایفا خواهد کرد.
فریبا لطفی بافنده افزود: فاطمه زهرا (س)، الگویی برای تمام انسان‌ها است .
وی گفت: با معرفی ابعاد اخلاقی و شخصیتی ایشان، می‌توانیم وظایف خود را در این راه بهتر بشناسیم و طبیعتاً به وظایف خود به نحو شایسته تری عمل کنیم.
در حاشیه این مراسم ، کتاب های حوزه ی بصیرت و کتاب هایی با محوریت زندگانی حضرت زهرا (س) برای عموم به نمایش گذاشته شد.
این مراسم در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد و در پایان از مدعوین پذیرایی به عمل آمد.
نسخه قابل چاپ