فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با هجدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛

کتابخانه عمومی ثامن الائمه(ع) آبادان میزبان طرح کتابخانه گردی شد

عضو هیئت مدیره و معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند، کتابخانه گردی را طرحی با هدف معرفی خدمات کتابخانه و آشنایی عموم مردم با این مکان فرهنگی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، همزمان با هجدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، عضو هیئت مدیره و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند در راستای اجرای طرح کتابخانه گردی از کتابخانه عمومی ثامن الائمه(ع) آبادان بازدید کردند .
مهندس علی خانی عضو هیئت مدیره و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند ، ضمن تبریک سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی  به کتابداران ، کتابخانه گردی  را طرحی با هدف معرفی خدمات کتابخانه و آشنایی عموم مردم با این مکان فرهنگی دانست.
وی با اشاره به اهمیت فرهنگ کتابخوانی و ترویج آن در بین اقشار مختلف جامعه، اجرای این طرح را بستری برای معرفی کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه فرهنگی و قابل اطمینان ذکر کرد و از نهاد کتابخانه های عمومی برای برگزاری تورهای فرهنگی کتابخانه گردی تقدیر و تشکر نمود.
احمد ربیعی  رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی آبادان در این بازدید ضمن معرفی بخش های مختلف و خدمات کتابخانه ، نشستی به منظور مطالبه گری فرهنگی و رفع مشکلات کتابخانه ها با مهندس خانی داشت و اهتمام مسئولین به مقوله کتابخوانی و فرهنگی را لازمه سلامت جامعه  از آسیب های اجتماعی بیان کرد.
در راستای طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه ثامن الائمه(ع) ، برنامه‌های  متنوعی چون کاشت نهال با همکاری کودکان و نوجوانان، برگزاری نشست کتابخوان ، شاهنامه خوانی و اجرای نقالی توسط عضو کودک ، از برنامه های اجرایی در این طرح برای بازدیدکنندگان بود.
درپایان نیز از دو عضو پیشکسوت و خردسال کتابخانه تجلیل و به رسم یادبود لوح تقدیر و هدیه ای تقدیم گردید.
 
نسخه قابل چاپ