فهرست

اخبار شهرستان‌ها

اجرای ویژه برنامه فرهنگی اجتماعی در ایام نوروز؛

ویژه برنامه فرهنگی اجتماعی با همکاری اداره کتابخانه های عمومی آبادان و شهرداری در ایام نوروز برگزار شد

همزمان با ایام نوروز ، ویژه برنامه فرهنگی اجتماعی و تفریحی با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی آبادان، شهرداری آبادان و هیات ورزشهای همگانی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، همزمان با ایام نوروز 1401 ، ویژه برنامه فرهنگی اجتماعی و تفریحی با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی آبادان ، شهرداری  و هیات ورزشهای همگانی شهرستان آبادان برگزار شد.
در راستای این برنامه  فرهنگی، تفریحی و ورزشی که در زمین چمن جنب سینما نفت آبادان برگزار شد ،  ضمن اجرای هنر‌های نمایشی،  رویداد‌های نشاط آور و بازی و سرگرمی با رویکرد نوروز ،مسابقات ورزشی خانوادگی و فردی نیز با عناوین طناب زنی، روپایی،پانتومیم ،فریز بی و موزیک صندلی اجرا گردید.
احمد ربیعی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی آبادان ضمن تبریک سال نو ، اجرای اینگونه فعالیت های دسته جمعی با محوریت خانواده  را علاوه بر ایجاد لحظاتی سرگرم کننده و مفرح برای افراد ، فرصتی برای شناخت کودکان و نوجوانان با آداب و رسوم نوروز باستانی ایران، آموزش آیین‌های ملی و احترام به طبیعت (گل، گیاه، جانوران و کره زمین)، صلح، انسان دوستی وآموزش ارزش‌های انسانی مانند احترام به بزرگ‌ترها دانست .
ایشان ضمن تشکر از همکاری شهرداری آبادان و هیات ورزشهای همگانی شهرستان در اجرای این برنامه  به استقبال شهروندان آبادانی و میهمانان نوروزی اشاره نمود  و علاوه بر معرفی کتابخانه های عمومی ، به شرح خدمات و فعالیت های  فرهنگی کتابخانه ها و دعوت به عضویت نیم بهای خانوادگی در کتابخانه های عمومی پرداخت.
احمد ربیعی از مشارکت خانم ها ؛ سارا زارع ، فاطمه خالدی زاده، اسما کهمره، معصومه خاکی زاده و آقای ناصر دارم  از کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان جهت برگزاری برنامه های متنوع قصه گویی،شعرخوانی ، نقاشی و رنگ آمیزی، آموزش اوریگامی و کاردستی، بازی و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان قدردانی نمود.
در پایان این برنامه نیز با اهدای جوایزی به شرکت کنندگان در مسابقات و برنامه های اجرایی، به رسم یادبود و تشویق به مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی به کودکان و نوجوانان نیز کتاب  هایی متناسب با سن  آنها اهدا گردید.
نسخه قابل چاپ