فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور فرماندار آبادان و شهردار اروندکنار برگزار شد؛

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی آبادان در سال 1401

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آبادان در سال 1401 با حضور معاون فرماندار، شهردار اروندکنار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آبادان در اردیبهشت ماه سال 1401 با حضور معاون فرماندار، شهردار اروندکنار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
بیژن ربیعی معاون سیاسی فرمانداری آبادان، اظهار داشت: کتاب وکتابخوانی ابزار توسعه فرهنگ است و ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیر مستقیم بر افزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی یک شهرستان دارد.
وی با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های فرهنگی هر شهرستان داشتن کتابخانه های عمومی است ، افزود: در این خصوص لازم است مسئولین شهرستان تقویت بنیه فضاهای مطالعاتی شهرستان و رفع مشکلات کتابخانه های عمومی را در برنامه های خود داشته باشند و شهرداری آبادان، اروندکنار و چوئبده در راستای پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری همکاری لازم را انجام دهند.
ربیعی همچنین بر لزوم مشارکت شهرداری چوئبده در تکمیل و راه اندازی کتابخانه چوئبده تاکید کردند و خواستار مشارکت و حمایت پالایشگاه آبادان در تکمیل این پروژه شدند.
در این جلسه ایوب بچاری، شهردار اروندکنار نیز از حمایت کمی و کیفی شهرداری اروندکنار در گسترش فعالیت های فرهنگی و رفع مشکلات کتابخانه این شهر خبر داد.
در ادامه احمد ربیعی رئیس اداره کتابخانه های عمومی آبادان با اشاره به اهمیت رسالت کتابخانه‌ها در توسعه فرهنگ شهر و جامعه گفت: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی به مراتب از بسیاری جلسات دیگر در حوزه های مختلف با اهمیت تر است و لازم است همه به این امر توجه داشته باشند،زیرا کتابخانه ها یکی از تاثیر گذارترین نهادهای فرهنگی در شهر هستند .
وی ضمن بیان کارکرد یکساله کتابخانه های عمومی در زمینه ترویج فعالیت های کتابخوانی ، فرهنگی و کسب رتبه کشوری در یازدهمین دوره جشنواره رضوی ، خواستار  حمایت شهرداری و اعضای انجمن شهرستان جهت ارتقای کتابخانه ها، افزایش سرانه کتابخوانی و توسعه فرهنگی شد.
 
نسخه قابل چاپ